zdrowie, uroda - masaz tajski - co wiesz i co chcialbys wiedziec -
 
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać nowe tematy, komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj się aby dodawać wypowiedzi.
osobniktreść posta
tajski masaz stop - orientalna relaksacja i profilaktyka zdrowotna 13 sierpnia 2009
dzisiejszy artykul z magazynu "Senior"
www.zdrowie.senior.pl/75,0,Tajski-masaz-stop-8211-relaks-i-profilaktyka,6820.html

Na podeszwie stopy znajduje się około 60 zakończeń węzłów nerwowych. Ich masaż jest jednym ze sposobów na relaks i odprężenie. Okazuje się jednak, że może stanowić przyjemną profilaktykę przed niektórymi dolegliwościami. W ośrodkach spa i salonach kosmetycznych coraz większą popularnością cieszy się tajski masaż stóp.

Tajski masaż stop wykonywany jest z użyciem specjalnej, owalnej pałki. Rozpoczyna się od nałożenia na skórę stóp i łydek rozgrzewających tajskich balsamów czy olejku z esencja tajskich ziół leczniczych i delikatnego rozluźnienia mięśni. Następnie stopy owijane są ciepłymi ręcznikami i dopiero tak przygotowane, poddawane są masażowi.

Tajski masaż stóp jest bardzo intensywny. Ponieważ wykorzystuje między innymi refleksoterapię zapewnia nie tylko stymulację samych stóp, ale także całego organizmu. Z tego powodu nie powinien trwać dłużej niż 30 minut.

Możliwe jest natomiast połączenie masażu stóp z masażem tajskim, indonezyjskim czy masażem tajskimi stemplami ziołowymi, gdyż zabiegi te dobrze się uzupełniają i dopasowują.

Tajski masaż stop to rozluźnienie mięśni i ścięgien nogi i mobilizacja stawów stopy, stawu skokowego i kolanowego.

Przez punktowy masaż podeszwy pobudza się receptory, które przez reakcję odruchową ogólnie wpływają na harmonizowanie wszystkich układów ciała, włącznie z układem wydalniczym i limfatycznym (dlatego zaleca się picie wody po zabiegu).

Masaż stop zapobiega chorobom cywilizacyjnym wynikającym z noszenia obuwia (płaskostopiu i paluchowi koślawemu/halluksom), obrzękom limfatycznym nóg, reumatyzmowi i artretyzmowi oraz dnie moczanowej i może być stosowany w rehabilitacji narządu ruchu po tych chorobach.

Zalecany dla osób ze stojącym trybem życia, z nadwaga, noszących obuwie ciasne i na wysokim obcasie (szpilki), a również osobom uprawiającym różne sporty (biegi, narciarstwo, kolarstwo, wspinaczka górska).